• همایش و نشست ها


تدوین آیین‌نامه اجرایی لایحه مقابله با تقلب در تولید آثار علمی

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: وزارت علوم با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری دادگستری در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی لایحه مقابله با تقلب در تولید آثار علمی است.

محمدروشن گفت : شورای نگهبان درخصوص لایحه مقابله با تقلب در تولید آثار علمی نظر خود را اعلام کرد.  

وی با اشاره به لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی  افزود: این لایحه، مصوب جلسه ۲۸ تیرماه ۹۶ مجلس شورای اسلامی، در جلسه ۱۱ مرداد ۹۶ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نظر شورا در این خصوص اعلام شد.

 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ادامه داد: در نظر شورای مذکور آمده است؛ در تبصره ۹، با توجه به عبارت تبصره، این ابهام وجود دارد که حوزه‌های علمیه نیز زیرنظر وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری هستند. لذا لازم است در این خصوص رفع ابهام شود.

وی افزود: با این وصف بخش های اساسی و مهم مرتبط با وظایف وزارت علوم از خدشه مصون مانده است. اکنون کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز اقدام به اصلاح عبارتی کرده و نام حوزه های علمیه را به ابتدای متن منتقل کرده تا شبهه شورای نگهبان رفع شود.

روشن یادآورشد: در گفت‌وگویی که با رییس کمیسیون  حقوقی و قضایی مجلس  داشتم، این اصلاحیه برای صحن ارسال تا در هفته آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تاکید کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با مشارکت وزارتخانه‌ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری دادگستری در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی و تقدیم آن به هیات وزیران است.

 

mehrnews.com/news/4060074

تاریخ درج خبر: 1396/05/24 - ساعت درج خبر: ٢٣:٥٣ - شماره خبر: ٣٩٥٦ - تعداد بازدید: 1086


خروج