• همایش و نشست ها


Essential Science Indicators - November 2017

نتایج جدید رتبه‌بندی دانشمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه نوامبر ۲۰۱۷ نظام رتبه‌بندی ESI یا همان Essential Science Indicators  نشان می دهد که دکتر مقصود امیری از گروه مدیریت صنعتی دانشکده مدیریت و حسابداری به عنوان اولین عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی به جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان پیوسته است .

براساس اعلام آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص های اساسی علم (ISI - ESI  ) دکتر مقصود امیری عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری به جمع دانشمندان یک درصد پر استناد جمهوری اسلامی ایران  در سطح بین الملی پیوست .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر نیسی مدیر امورپژوهشی دانشگاه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : این بررسی و اعلام نتایج مربوط به ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ در نظام رتبه‌بندی اعلام شد و دکتر مقصود امیری عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری به جمع دانشمندان یک درصد پر استناد کشور در سطح بین المللی پیوست .

دکتر نیسی خاطر نشان کرد : پایگاه شاخص های اساسی علم یا ESI یکی از فرآورده های کمپانی کلاریویت آنالتیکس است که نویسندگان یک درصد برتر دنیا نیز از طریق آن شناسایی و معرفی می گردند . نویسندگان برحسب تعداد استنادهای دریافتی مقالات آنها در رشته های 22 گانه علم مرتب سازی می شوند و یک درصد آنها تحت عنوان نویسندگان یک درصد برتر انتخاب می شوند .

مدیر امورپژوهشی دانشگاه اضافه کرد : Essential Science Indicators گرایش‌های مختلف علوم را به ۲۲ شاخه اصلی (از جمله فیزیک، شیمی، میکروب شناسی، ریاضی، پزشکی بالینی، داروشناسی و سم شناسی، بیوشیمی، اقتصاد و غیره) تقسیم می نماید و هر دو ماه یک بار افراد و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس میزان ارجاع به مقالات چاپ شده آنها در بازه زمانی ۱۰ سال گذشته رتبه بندی می کند و اسامی یک درصد برتر هر گروه را اعلام می نماید .

تولید250  مقاله حاصل تلاش دکتر مقصود امیری

دکتر مقصود امیری استاد تمام دانشگاه و عضو هیات علمی گروه آموزشی مدیریت صنعتی دانشکده مدیریت و حسابداری ، تاکنون بالغ بر 250 مقاله در مجلات معتبر پژوهشی به چاپ رسانده است. براساس گزارش GoogleSchoolar ، طی پنج سال گذشته بیش از 1285 ارجاع به مقالات ایشان با H-index  18 ثبت  شده است .

انجام موفقیت آمیز بیش ده ها طرح پژوهشی و راهنمایی و مشاوره ، بیش از 150 پایان نامه دانشجویان دکتری تخصصی و ارشد در رشته و گرایش‌های مدیریت صنعتی و کسب عنوان پژوهشگر کشوری در  سال ۱۳90 از دیگر موفقیت های نامبرده به شمار می رود .

 

 

تاریخ درج خبر: 1396/09/08 - ساعت درج خبر: ١٧:١٥ - شماره خبر: ٤٨١٠ - تعداد بازدید: 2018


خروج