• همایش و نشست ها


دریافت گرنت پژوهشی در برنامه اراسموس پلاس

دومین موفقیت پیاپی دانشگاه علامه طباطبائی در برنامه پژوهشی «ژان مونه» اتحادیه اروپا

دانشگاه علامه طباطبائی برای دومین سال پیاپی موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در برنامه اراسموس پلاس، بخش ژان مونه کمیسیون اروپایی شد.

براساس این گزارش؛ پروژه سال ۲۰۱۹ دانشگاه علامه طباطبائی با عنوان «طرح‌ها و تجربیات اتحادیه اروپا در حوزه کتابخانه های عمومی (کاربست برای ایران)» که توسط سرکار خانم دکتر گلینی مقدم از دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی ارائه شده، موفق به دریافت گرنت پژوهشی به رقم ۴۹۱۲۵ یورو از آژانس آموزش، فرهنگی و سمعی بصری اروپا شده است.

این درحالی است که در سال ۲۰۱۸ نیز پژوهشگران دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در این برنامه شده بودند.

گفتنی است که دانشگاه علامه طباطبائی تنها نهاد علمی ایران و همچنین منطقه غرب آسیا است که در سال جاری موفق به اخذ پروژه از اتحادیه اروپا شده است. از سوی دیگر ایران در کنار روسیه، ژاپن، کره جنوبی، چین، تایوان، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه تنها کشورهای آسیایی موفق در این برنامه اروپایی در سال جاری میلادی محسوب می شوند.

از سوی دیگر در میان طبقه بندی های برنامه ژان مونه، کشورهای اروپایی بیشترین تعداد پروژه های پذیرفته شده را به خود اختصاص داده اند. در بخش آموزش و پژوهش از تعداد ۱۹۶ پروژه پذیرفته شده، تعداد ۱۴۹ مورد (بیش از ۷۶ درصد)، در بخش گفتگوی جهان آکادمیک و سیاستگذاری از مجموع ۷۹ پروژه پذیرفته شده، تعداد ۵۶ مورد (بیش از ۷۰ درصد) و در بخش حمایت از انجمن ها از تعداد ۱۰ پروپوزال پذیرفته شده مجموعا ۹ مورد (۹۰ درصد) به کشورهای اروپایی اختصاص داشته است که با توجه به این آمار، حضور پروژه دانشگاه علامه طباطبائی از ایران در این بین شایان توجه است.

Applications selected for EU co-funding

Erasmus+ Programme - Jean Monnet Activities Selection 2019

Call for Proposals ref. EAC/A03/2018

Date of publication: 2019,07,31

 

تاریخ درج خبر: 1398/05/30 - ساعت درج خبر: ٠٩:٣٦ - شماره خبر: ٩٤٥٧ - تعداد بازدید: 996


خروج